חלפים 4 U חלקי חילוף לרכב

תוסף נגד עישון יתר במנוע(מתאים לפני הטסט)-30.00 ש"ח

 

מבצע קיט טיימינג יונדאי אקסט,גייטס,אלנטרה ב-170.00 ש"ח

 

צלחת בלם קדמית קורולה -08 ב-75.00 ש"ח בלבד.

 

שמן מנוע 10W40 "דלק" 4 ליטר ב-50.00 ש"ח בלבד!

 

נוזל קירור ירוק/אדום 5 ליטר ב20.00 ש

 

תוסף גולד לייבל(מעביר טסט)מחירנו:70.00 ש"ח

 

מבצע!!!בולם קדמי מזדה 3 140 ש"ח

 

קיט טיימינג פוקוס 2 מחירנו:260.00 ש"ח.

 

מסנן אויר מאזדה 3 1.6 ב-20.00 ש

 

סט מגבים סיליקון 40 ש"ח

 

שמן גיר אוטומט 4 ליטר 50 ש"ח

 

נורה H7 גרמנית תוצרת פליפס ב-15.00 ש

 

סט טסות 15 ב 80.00 ש"ח

 

מסנן אויר יונדאי IX35 I35 ספורטאז 30 ש"ח

 

נוזל שמשות 2 ליטר-המחיר שלנו:8.00 ש"ח בלבד!

 

סליל הצתה מקורי יונדאי I30 180 ש"ח

 

מסנן שמן יונדאי מקורי ב25.00 ש"ח בלבד!

 

שמן מנוע מזדה/פורד 5 ליטר מקורי ב95 ש"ח

 

מצת קורולה אנסיס מ2008 50 ש"ח

 

מצבר 72A של חברת וולתא 450 ש"ח

 
שם משתמש סיסמא

שכחתי סיסמה

|

הירשם

 
  שלום אורח
 
 
חלקי חילוף לרכב - דף הבית  |  אודות  |  התקנון  |  כתבו עלינו  |  צור קשר
 
   
מוצרים
מבצעים
קיטים לטיפול
מחלקה סיטונאית

רצועות מנוע

ראשי מוצרים רצועות מנוע
אין מוצרים

רצועת טיימינג


כל כלי רכב חייב רצועת טיימינג תקינה


הרבה נהגים אינם יודעים מהי רצועת טיימינג, אך הם ללא ספק מודעים לחשיבות שלה עבור כלי הרכב. בניגוד למונחים מקצועיים רבים, רצועת טיימינג היא מסוג הדברים אותם יש לבדוק כבר בעת רכישת רכב יד שנייה או אפילו רכישת רכב חדש.

רצועת טיימינג היא עורק מרכזי בשלל אביזרי הרכב ולכן החלפה שלה חייבת להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן. בנוסף לכך, רצועת טיימינג איכותית היא תנאי הכרחי לימים רבים של נסיעה שקטה ובטוחה. אך מה היא בעצם אותה רצועת טיימינג, ממה היא מורכבת ולמה היא כל כך חשובה?


כך פועלת רצועת טיימינג


רצועת טיימינג נקראת בעברית רצועת תזמון, ומשמה אפשר ללמוד הרבה על התחום עליו היא אחראית. הרצועה היא זו המחברת בין חלקים הנמצאים בתנועה בתוך מנוע הרכב. ללא רצועת טיימינג לא ייתכן סנכרון בין החלקים והרכב לא צפוי למלא את תפקידו.

מבחינה עיקרית פועלת רצועת הטיימינג בתזמון בין הצילינדרים הנמצאים בתוך המנוע ואף בין הפיצוצים בתוך הצילינדרים עצמם. בכל כלי רכב, בנזין ודיזל, יש רצועת טיימינג ולכן טיפולים גדולים במוסך מחייבים בדיקה של הרצועה ולעיתים קרובות החלפתה מחדש.

חשוב מאוד להקפיד על רמה גבוהה של חלקים עבור הרצועה, גם כאשר לא רוכשים רצועה חדשה, משום שפעילות לא תקינה שלה יכולה לפגוע ישירות במנוע ואף להרוס אותו באופן תמידי. בנוסף לכך, לא רק איכות הרצועה עצמה חשובה לפעילות תקינה אלא גם האופן בו מכוונים אותו. איש מקצוע לא מיומן יכול להשתמש ברצועת טיימינג מקורית אך לבצע כיוון לא נכון או לא מדויק וכך לגרום נזקים כבדים.

באופן כללי בעלי מוסך ממליצים להתייחס אל כל רצועה אשר לא ידוע מתי בפעם האחרונה היא הוחלפה כאל כזו הדרושה החלפה, וכך להימנע מתקלות מיותרות.

באופן ספציפי יותר מומלץ לקחת את הרכב למוסך מורשה, לטפל בו באופן מדויק ולבדוק האם ומתי יש להחליף שוב את הרצועה.
טווח המחירים עבור החלפת רצועה נע בסביבות 1000 שקלים, וכמובן שישנם מחירים אחרים עבור מחירים מסוגים שונים. המחיר הממוצע הוא 1450 שקלים עבור רצועה חדשה, וניתן גם לרכוש רצועה משומשת במחיר נמוך יותר אך כאן חשוב להקפיד על אמינות המקור המוסר אותה.


רכישת רצועת טיימינג ממקור אמין


למרות שכיום חלק מיצרניות הרכב מייצרות רכבים ללא רצועת תזמון, רוב כלי הרכב הנמצאים על הכביש עדיין זקוקים לה. אם גם אתם רוצים לרכוש רצועה ולא להתאכזב, נסו להתייעץ עם חברים ובני משפחה אשר כבר עשו זאת בעבר ותפעלו לפי המלצות קודמות.

אל תתפשרו על מוסך לא אמין, גם במחירים נמוכים בצורה משמעותית, ואל תתפתו לרכוש רצועה מיצרן לא מוכר או ממוסך אשר לא מספק שירות ואחריות.

הרצועה, כמו חלקים אחרים ברכב, חיונית לנו לא רק מבחינת נוחות אלא גם מבחינת בטיחות, איכות חיים ונהיגה נכונה ולכן מומלץ להשקיע בה את מלוא תשומת הלב. במידה ואתם אינכם בטוחים מתי להחליף רצועה או איך כדאי לעשות זאת, פנו בהקדם אל מקור מוכח ונצלו את הידע שלו.

מאמר זה וכל שאר התכנים שבאתר חלפים4u - מוגנים בהתאם לחוק זכויות יוצרים, אין להעתיקם בכל צורה שהיא אלא רק באישור כתוב של נט-סטייל אתרים.

 
    מייל:
    שם:
    שם משפחה:
    טלפון:
    הודעה:
 

> צרו עימנו קשר
על כל תקלה, עזרה או שאלה

 Copyright © 2001-2022 Halafim4U. All rights reserved